• ÜNİVERSA İÇ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Cemal Gürsel Cad. No:11 Kat:7 KARŞIYAKA - İZMİR

    0(232) 382 2314
    0(232) 382 2324
    0 (534) 915 92 73
  info@universa.com.tr www.universa.com.tr
 • Ölçüm ve kontrol teknolojisi için enkoderler – 1983’ten beri

  Başından beri uzmanlık ve teknoloji liderliği.

  TR-Electronic, özellikle otomasyon teknolojisinde olmak üzere endüstriyel uygulamalar için sensörler ve aktüatörler geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Bireysel yetkinliklerin daha güçlü bir şekilde odaklanmasını sağlamak için şirket iş birimleri halinde organize edilmiştir.

  Rotatif Enkoderler birimimizde optik veya manyetik taramalı ürünler, dönen bir şaftın açısal hareketini tespit etmek için gereklidir. Manyetostriktif lineer enkoderler, temassız doğrusal bir hareketin – örneğin bir hidrolik silindirde – pozisyonunu elde eder. Sürücüler birimimizden gelen akıllı kompakt sürücüler, aktüatör olarak veya üst düzey sürümde işlem sürücüleri olarak kullanılır. Presleme ve delme işlemlerinde özel bilgi birikimi ile birlikte özelleştirilmiş kontrol ve ölçüm modülleri programı tamamlar.

  Müşterilerimize mümkün olan en yakın bağı kurabilmek üzere, Trossingen’de bulunan merkez ofisimize ek olarak, Almanya’da şubelerimiz ve dünya çapında temsilcilerimiz mevcuttur.

  2019

  TR, Trossingen’deki kampüste büyüme için ek kapasiteler yaratıyor. “Im Sandbruch 1” binası çok amaçlı modern bir uzantıya sahip olacaktır. Me-tec GmbH’nin (bir TR iştiraki) montaj alanının zemin katında yeni odalar oluşturulacak, üst kat ise Eglishalde 6’da gerçekleşecek olan tadilat işlemleri sebebiyle, geçici olarak Bu 02’nin (lineer enkoder) geliştirme departmanı tarafından kullanılacak. Yenilikçi fonksiyonel bina, çağdaş mimariyi yansıtır ve hem ofis hem üretim alanında, iş yerlerinin esnek tasarımını oluşturan en yeni ekipmanları sunar.

  2018

  Fonksiyonel emniyetli enkoderlerin başarı öyküsü bir sonraki tura giriyor: SIL / PL sertifikalı enkoderler artık 58 mm’lik kompakt bir boyutta da mevcut. Bu nedenle güvenli enkoderler, standart endüstriyel enkoderlerinin monte edilebildiği her yere uyum sağlar. Fonksiyonel güvenlik artık bir montaj alanı sorunu değildir.

  2017

  TR-Electronic yeni nesil kompakt mutlak enkoderlerini geliştirmektedir. Bu, 58 mm endüstriyel standart kurulum alanı için Endüstri 4.0’e uygun tüm arabirimlere sahip, geleceğe yönelik ve güçlü bir enkoder sistemi sağlar. Ölçüm sistemleri, değişken gövde büyüklükleri ile yalın üretim ilkelerine göre üretilmektedir. Bu durum ise, özellikle müşterinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilen, son derece kişiselleştirilmiş ürünleri mümkün kılar.

  2016

  Alman “TÜV”, TR çevre laboratuvarını titreşimler, şok, EM, iklim ve suya daldırma davranışlarının incelenmesi için akredite eder. Bileşenlerin ve cihazların sertifikasyonu için kendi testleri dış sertifika yetkilileri tarafından onaylanır. Yüksek değere sahip bir başka kanıt, yüksek kalite talepleri ile hızlı gelişmelerin nasıl oluşturulacağının bilinmesidir.

  2015

  TR-Electronic, BeNeLux’daki satış ve destek faaliyetlerini Geffen, NL’deki yeni bir alt kuruluşta geliştirdi. Avrupa’daki yerel mevcudiyet Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’daki oldukça farklı pazarlara erişimi kolaylaştıracaktır. Kendi iştiraki, Avrupa satış faaliyetlerini TR-Elektronik’in ortak stratejisine entegre etmenin bir başka önemli adımıdır.

  2014

  TR, VDMA (VDM Standard 66413) tarafından güvenlik onaylı cihazlar için standardize edilmiş veri yapısını destekler. Güvenlik fonksiyonlarının planlayıcıları, bu veritabanındaki uygulamaları için kolayca en uygun güvenlik bileşenlerini bulurlar. OpenSAFETY’yi Powerlink üzerinden SIL3 kodlayıcı serisine entegre ederek, TR kesintisiz güvenlik entegrasyonu için büyük bir adım atmaktadır.

  2013

  2013 yılında TR-Electronic yenilikçi çözümler ve seriler sunacak: CEV58M – Endüstriyel Ethernet’e doğrudan bağlantısı olan yeni nesil kompakt rotatif enkoderler; CMV36M – rotatif enkoderler arasında “Mini”: SSI, Analog veya DRIVE-CLiQ üzerinden otomasyon bağlantısı için mutlak çok turlu, tamamen camlı dokunmatik sistemli endüstriyel PC.

  Gelecekteki zorlukları karşılamak ve artan taleple başa çıkmak için, üretim ve geliştirme kapasiteleri ilave 3000 m2 ve 30 istihdam olanağı kapsamında genişletilecektir.

  2012

  PROFIBUS üzerinden PROFIBUS güvenliğine sahip SIL3 / PLe sertifikalı mutlak enkoderlerin tanıtımı Entegre Güvenlik çözümlerine girişimizin belirleyicisidir.

  2011

  TR-Electronic, PROFIBUS üzerinden fieldbus arabirimi olan PROFIBUS güvenliği ile SIL3 / PLe sertifikalı mevcut enkoderlerini yeniliyor ve genişletiyor.

  2010

  Asya ve Çin pazarını daha da geliştirmek için satış alt kuruluşumuz TR-Electronic (Beijing) CO., LTD. Pekin / Çin kuruldu.

  Aynı yıl LMC kademeli lineer ölçüm sistemi başarıyla pazara sunuldu.

  2009

  Güvenlikle ilgili ortamlarda kullanılan SIL3 / PLe sertifikalı rotatif enkoder serisinin tanıtımı.

  2008

  İki alt kuruluşumuz olan TR-Systemtechnik ve UNIDOR, TRsystems GmbH’yi oluşturmak üzere birleşti.

  Sürücü teknolojisi ürün portföyü yeni MP sürücü serisi ile tamamlandı.

  2005

  TR-Electronic, endüstriyel Ethernet’e yeni veriyolu ve arayüz teknolojisiyle giriş yapmak üzere, zamanın nabzını tutuyor.

  2002

  C 58 mutlak enkoder ailesi piyasaya sürüldü ve en çok satanlar arasına girdi.

  Yeni, 200 metreden uzun lazer referans ölçüm bölümü, lazer ölçüm sistemlerinin +/- 1 mm mutlak tekrarlanabilirlik ve yüksek raf depolarında yaygın olan hızlara sahip bir referans sistemi ile karşılaştırılmasını sağlar.

  2001

  Şirketin Şangay / Çin’deki açılışı, şirketin Uzak Doğu’daki pazara kesin girişini işaret ediyor.

  2000

  TR-Electronic, otomasyon teknolojisi için eksiksiz bir rotatif enkoder ve sürücü sağlayıcısı haline gelir. Kompakt sürücülerin geliştirilmesi ve üretimine girişiyle ürün yelpazesi pazardaki yenilikleri belirliyor.

  1998

  Şirket, TOF prensibine dayanan, temassız daha uzun mesafelerin elde edilebildiği, kapalı döngü kontrolü ve aşınmasız yeterince hızlı olan ilk lazer mesafe ölçüm cihazı serisini sunuyor.

  1997

  Fransa, İngiltere ve Avusturya’da satış iştiraklerinin kurulması, Avrupa’daki satış faaliyetlerinin önemli ölçüde genişlemesini sağlar.

  1996

  Pforzheim’da Sensör ve Otomasyon Teknolojisi, Presleme ve Delme için UNIDOR şirketinin satın alınması, presleme ve şekillendirme sistemlerine yönelik kontrol ve izleme sistemlerinin ürün ve hizmet yelpazesini genişletiyor.

  1992

  Yan kuruluşumuz olan TR-Systemtechnik’in kurulması, endüstriyel bilgisayarların büyüyen pazarını zorlu otomasyon görevleri için kullanıyor.

  1991

  Tornalama, frezeleme ve delme üzerine odaklanan me-tec Präzisionsmechanik GmbH’nin kurulması, özellikle prototip üretiminde uzmanlığı güçlendiriyor.

  1990

  Yeni satış iştiraki TR Switzerland, İsviçre pazarına erişim sağlıyor.

  1987

  Şirketin Trossingen’e taşınması ve 2000m2 ek alanı ile yeni binanın açılışı ile şirketimiz, gelecekteki büyüme için hazırlanıyor.

  1983

  TR-Electronic GmbH, Villingen-Schwenningen’de kuruldu ve otomasyon teknolojisi için mutlak enkoderlerin geliştirilmesi ve üretimi üzerine yoğunlaşıyor.