Yenilenebilir enerji

Fotovoltaik ve rüzgar santralleri için ölçüm ve kontrol sistemleri

Enerji devriminin başlamasıyla birlikte, fotovoltaik ve rüzgar enerjisi kamu enerji arzında önemli bir konu haline gelmiştir. Sistem verimliliğine dair geliştirilebilirlik artarsa, alternatif enerji üretiminin başarılı olarak ilerlemesi daha da hızlandırılabilir. Sistem verimlilik artışı, yenilenebilir enerjilerin ekonomik açıdan da rekabetçi olmasına katkıda bulunan akıllı ölçüm ve kontrol sistemleri ile gerçekleştirilir.

Fotovoltaik Santrallerde TR-Electronic

TR-Electronic fotovoltaik sistemlerde gerçekleştirdiği akılıca gözlemler sayesinde sistem verimliliğini artırır, bu da fotovoltaik sistemlerin kendilerini daha hızlı amorti etmesini sağlar. Fotovoltaik sistemlerinizde kullanacağız TR-Electronic yüksek çözünürlüklü rotatif enkoderler güneş panellerinin doğru olarak konumlandırılmasını sağlayacaktır. TR-Electronic kompakt sürücülerimiz sayesinde ağa bağlanacak aksamların sayısını azaltarak uzun sürelerin sonunda bile sisteminizi güneşe doğru bir şekilde hizalayabileceksiniz.

TR-Electronic’ten fotovoltaik sistemlerde başarılı ürünler:

Rüzgar Santrallerinde TR-Electronic

TR-Electronic olarak, modern rüzgar santrallerinde rotorları en uygun şekilde hizalayarak tüm rüzgar koşullarında maksimum enerji üretimini çözümlerimizle sağlamaktayız.

SIL3- / PLe sertifikalı mutlak rotatif enkoderlerimiz roturun hız tespiti, rotor bıçaklarının konum bilgisi ve gondolların Azimuthal takibi için kullanıma uygun özelliklere sahip olmaktadır.

TR-Electronic olarak sizlere dinamik yük analizi, titreşim ölçümü ve şanzıman izleme işlemleri için Piezo sensörleri ve Endüstriyel PC’ler ile kapsamlı ve kullanımı kolay izleme sistemleri sunmaktayız.

Rüzgar enerjisi santrallerinde TR-Electronic’ten başarılı ürünler:

Broşür

Rüzgar türbinleri için dayanıklı çözümler

 pdf