Liman Makinaları

Liman Makinaları

Rıhtım konteynır vinçleri, çok fonksiyonlu devrilme ve sarkma önleme teknolojisi, gelişmiş hidrolik kontrol teknolojisini benimser. Sapma makinesi kabinde asılı kaldığında, kontrol sisteminin gücünü otomatik olarak keser, hidrolik valfi anında açar ve yağ kazalarını önlemek için silindir hızlı bir şekilde boşaltılır. Konteyner askısı vincin ve kabinin zarar görmesini engeller. TR lineer yer değiştirme sensörü için hidrolik silindirin stroku 1600 mm’dir. Silindir minimum konumda çalışırken her bir hidrolik silindir 800 mm uzar. Yağ silindirinin 0mm~800mm stroku kabin koruması için kullanılır ve kalan 800~1600mm strok yayıcının yatırma hareketi ve tel halat uzunluğunun ayarlanması için kullanılır. Özellikler: anti-şok ve anti-titreşim; standart dış boru, 700 bar’a kadar basınç dayanımı; elektronik bileşenler ve dalga kılavuzları, basınç geri çekilmeden kolayca değiştirilebilir.
Limanların ve kaldırma makinelerinin otomasyon uygulamalarındaki mevcut çözümlerin tümü, enkoderin durumunu ve çıkış verilerinin güvenliğini teşhis etmek için harici modüller kullanmaya ihtiyaç duyar. TR electronic enkoder güvenliği konusunda uzmandır. Profisafe, Open security ve diğer güvenlik protokollerine dayalı SIL 3 güvenlik sertifikalı enkoderleri piyasaya sürmüştür. Ek güvenlik modülü gerekmez. Veriler doğrudan PROFIsafe üzerinden iletilebilir. Sadece güç ve haberleşme bağlantıları tamamlanarak kullanılabilir.
SIL3/PLe güvenlik sertifikası standartlarıyla uyumlu CD_582 serisi, CD_75 serisi, CDV115 serisi ve çoklu güvenlik mutlak enkoderleri sunuyoruz. Güvenli mutlak değer enkoderi, konum sensörünün işlevsel güvenliğini sağlar. Sertifikalı bağımsız bileşenlerin kullanımı, sistem oluşturucunun güvenlik gereksinimlerini ve daha sıkı güvenlik yönergelerini daha kolay uygulayabilmesini sağlar.
Güvenli hız, belirli bir hareket işlemine başlamadan önce motorun aşırı hızlanmamasını veya gerekli çalışma hızına güvenli bir şekilde ulaşmamasını sağlar.
Senkron çalışma izleme
Ek güvenlik fonksiyonlarına sahip bir güvenli mutlak enkoder (ana sistem) ve bir enkoder (bağımlı sistem) kullanımı, farklı eksenlerin güvenli senkron çalışmasını gerçekleştirebilir.
Eksen durumu izleme
Güvenli bir mutlak enkoder (ana sistem) ve ek güvenlik işlevlerine sahip bir enkoder (bağımlı sistem) kullanılarak, dönen şaftın aşırı yük durumunu veya bozulma algılamasını gerçekleştirilebilir.