Etkinlik teknolojisi

Güvenli etkinlikler için mutlak rotatif enkoderler ve artımlı enkoderler

Tiyatro, müzikal, opera veya bale etkinliklerinde insanlar her zaman otomatik sahne teknolojilerine sıcak bakmaktadır. Bu sebeple, tüm tehlikeleri ortadan kaldırmak ve sorunsuz çalışmayı sağlamak için teknik ekipman ve sahne makinelerinin maksimum güvenliği ve güvenilirliği gereklidir.

TR-Electronic’te etkinlik teknolojilerindeki tüm gereksinimlerinizi karşılayacak artırımlı enkoder özelliğine sahip çift rotatif enkoderlerimizden SIL3-/PLe sertifikalı emniyetli rotatif enkoderlerimize kadar zengin ürün yelpazemizle doğru çözümünüzü bulacaksınız.

Etkinlik teknolojisinde TR-Electronic’ten başarılı ürünler:

Örnek Projemiz – Grand Théatre de la Ville de Luxembourg, Luxembourg

Tiyatro, opera, bale ve müzik uluslararası bir binada

Görev:

  • Yaklaşık olarak 70 adet sürücünün kontrolü
    • Sahne üstünde 29 otomatik sahne kablosu,sahne ve sahne arkasında daha fazla kablo, 12 adet mobil uçan cihaz, yangın kapıları için sürücüler, demir perde ve ana perde
    • Sahne altındaki makine sistemlerinde 5 adet çift katlı platform
    • Sahne arkasından sahneye çıkarılabilen bale zemin vagonu ve dönen platform
    • Yan kademeden çıkabilen 4 aşamalı vagonlar
  • Dalga şeklinde desenler veya sahne ve sahne asansörünün koordineli desenleri gibi eksen kombinasyonları gerektiren karışık metamorfozlar

Çözüm:

TR-Electronic’in mutlak rotatif enkoderleri, makine eksenlerinin konumunu tespit etmek için kullanılır. Mutlak rotatif enkoderlerimiz tek bir gövdeye entegre edilerek bağımsız olarak belirlenen iki konum sinyali sağlarlar. Özel gereksinimleri ve kontrol felsefesini baz alacak olursak ürün yelpazemizde bulunan olursak SIL/PL güvenlik sertifikalarına sahip çift rotatif enkoderlerimiz ile farklı güvenlik gereksinimlerinizi karşılayabilmekteyiz.

Maksimum konfigürasyonda,standart bir rotatif enkoder için gerekli olan kurulum alanında tamamen bağımsız iki rotatif enkoder aynı şaft ve gövdeyi paylaşarak sertifikalı güvenlikle sizlere güvenilir bir konum ve hız sinyali sağlar.