Plastik sektörü

Plastik endüstrisi için doğrusal ölçüm sistemleri

Plastik işleme makineleri ve sistemlerinde bulunan farklı ve karmaşık işler için hızlı sinyal işleme ve yüksek hassasiyet özellikleri gerekmektedir.TR-Electronic lineer enkoderleri, enjeksiyon kalıplama makinelerinde bulunan hidrolik silindirlere sorunsuz bir entegre imkanı sunarken lineer enkoderlerimizin alüminum profilli gövde yapısıyla geniş bir çeşitlilik içeren ürün yelpazesi sayesinde birçok farklı konuma monte edilebilirlik özelliğine sahiptir. TR-Electronic endüstriyel PC’leri ise plastik endüstrisinde bulunan seri makineler ve özel sistemlerde kullanıcıya özgü kontrol sistemleri için evrensel bir platform oluşturmaktadır.

TR-Electronic özellikle linear enkoderleri,endüstriyel PC’leri, programlanabilir artımlı enkoderleri ve mutlak rotatif enkoderleri ile plastik endüstrisindeki üretim aşamalarının verimli ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar. TR-Electronic ürünlerimizin bu özellikleri sayesinde arıza sebebiyle yaşanabilecek makine duruş süreleri önemli ölçüde azalır ve çevrim döngüsü kısalır.

Plastik endüstrisinde TR-Electronic’ten başarılı ürünler:

Mutlak rotatif enkoderler bir elektrik kesintisi durumunda bile güvenilir bir şekilde çalışır ve referans hareketini veya sistemin gereksiz çalışmasını önler.

Örnek Projemiz – Ferromatik Milacron Maschinenbau GmbH, Malterdingen

Plastik parça üretimi için yüksek kaliteli enjeksiyon kalıplama makinelerinin geliştirilmesi ve üretimi

Görev:

Doğrusal bir ölçüm sisteminin hidrolik enjeksiyon kalıplama makinesine entegrasyonu. Üretim süreci boyunca aynı üretim koşullarını sağlamak için, aletin kapanma hareketi her çalışma stroku (hareketi) sırasında kesin ve yıpranmadan elde edilmelidir. Ayrıca, ekstrüder ünitelerinin hareketleri bu koşula göre ölçülmeli ve düzenlenmelidir.

Çözüm:

Profilli bir gövdeye sahip lineer ölçüm sistemi, eksenlere montaj için ölçüm sistemine ve mıknatısa serbest erişim sağlar.Buna karşın, basınca dayanıklı gövde kanalındaki doğrusal ölçüm sistemleri, hidrolik silindirlere montaj için uygundur.Her iki ölçüm sisteminin ortak özelliğiyse temassız ve aşınmasız olmasıdır.