Depolama ve lojistik

Verimli lojistik süreçleri için merkezi olmayan ölçüm ve kontrol teknolojisi

Modern depolarda ve dağıtım merkezlerinde yüz binlerce depolama alanı genellikle otomatik olarak yönetilir ve sayısız toplama istasyonu bilgisayar ile kontrol edilmektedir.

Depolama ve toplama proseslerinde ideal verimliliği, hızı ve kullanılabilirliği garanti edebilmek için raf besleyicilerde, aktarma ünitelerinde ve vinçlerde yüksek verimliliğe sahip ölçüm ve kontrol işlemleri kullanılması gerekmektedir. Bu aksamlar uygulamaya yönelik performans verilerine sahip olduğundan yapılandırılması ve kurulumu hızlıdır. Ölçüm ve kontrol sistemlerimizin sahip olduğu bu özellik sayesinde depolama ve lojistik sisteminizi çok hızlı bir şekilde çalıştırabilecek ve her zaman maksimum güvenilirliğe sahip olacaksınız.

Depolama ve lojistik sektöründe TR-Electronic’ten başarılı ürünler:

Örnek Projemiz – WITRON Logistik + Informatik GmbH, Parkstein

Anahtar teslimi hazır depolama, dağıtım ve toplama sistemleri tedarikçisi

Görev:

Makineleştirilmiş konteyner toplama sistemi ve otomatik palet depolama ve geri alma cihazı için ölçüm ve kontrol sistemi

Çözüm:

Depolama sektöründe LE-200 lazer mesafe sensörü mekanik konteyner toplama sisteminde ve otomatik palet depolama ve geri alma cihazında kullanılır.Her lazer ölçüm sistemi maksimum ölçüm aralığında doğrusallaştırılmış ve %100 test edilmiştir.Lazer ölçüm sistemlerimizle 230 m mesafede ± 2 mm’lik tekrarlanabilirlik elde edilmiştir.

WITRON için geliştirdiğimiz endüstriyel PC, fansız panel PC olmaktadır. Bu PC, bir VT520 terminal bağlantısını taklit eder ve hem giriş ortamı olarak hem de iletişimi , tanı ve bakım işlevlerini otomatik olarak kontrol edilen lojistik işlemlerinin bir parçası olarak görselleme yapmak için kullanılır. Derin donduruculu depolarda kullanım için düşük sıcaklıklara dayanıklı bir ürün çeşidi olarak sunulur.