• ÜNİVERSA İÇ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Cemal Gürsel Cad. No:11 Kat:7 KARŞIYAKA - İZMİR

    0(232) 382 2314
    0(232) 382 2324
    0 (534) 915 92 73
  info@universa.com.tr www.universa.com.tr
 • CIPsafety ve Ethernet/IP SIL 3 uygulamaları için kompakt mutlak enkoder

  CD_582 + FS Ethernet/IP – TR-Electronic tarafından üretilen CIPsafety

  • SIL3 / SIL 2 – endüstriyel standart boyunda 58mm çapında Ethernet/IP CIPsafety rotatif enkoderi
  • Yedekli model (KAT4): tek bir gövdede iki adet tamamen bağımsız çok dönüşlü mutlak enkoder
  • Artımlı çıkış opsiyonu (HTL, TTL, sincos)
  • Ethernet/IP Protokolü (Encoder-Object, DLR, DHCP, Programlanabilir yazılım dişlisi, hız sinyali)
  • CIPsafety Protokolü (hız sinyali, programlanabilir yazılım dişlisi, preset ayarlama)

  58 mm çapında standart boyutlu mutlak rotatif enkoder içerisinde entegre edilmiş güvenlik değerlendirmesi özelliğiyle mutlak çok dönüşlü çift rotatif enkoder sistemi barındırır. Güvenli konum verileri (“Güvenli Konum” – SLP), güvenlik kontrolörüne (Ethernet/IP aracılığıyla CIPsafety protokolü) güvenli bus sistemi aracılığıyla iletilir. CD_582+FS, belirli uygulamaların güvenlik gereksinimlerine bağlı olarak, SIL3, PLe uyarınca maksimum güvenlik standartlarını kapsar. Bu seri aynı zamanda SIL2, Pld gereksinimlerini karşılayabilmek üzere optimize edilmiş seçeneğiyle de mevcuttur.

  CD_582, TR-Electronic tarafından tasarlanan “2. Nesil” mutlak şaft enkoderlerinin standart modüler sistemini kullanır. Milli (solid) şaft için, anahtar yuvası ve anahtar, enkoder ve uygulama arasındaki güvenilir bağlantıyı sağlar. Aynı işlem, 15 mm çapındaki oyuk (hollow) şaftlı ve kör (blind) şaftlı enkoderlerin anahtar yuvasını da kısmen kapsar. Neredeyse tüm montajlar standart flanş çeşitleriyle uygulanabilir. Kullanıcı, milli (solid) ve kör (blind) şaftlarla konnektörleri aksiyel veya radyal çıkışlı olarak tercih edebilir. Bu seçenekler sınırlı montaj alanlarında yer tasarrufu sağlar.

  DLR (Device Level Ring) ile cihazların kullanılabilirliği artar. Sensör ve elemanlar genellikle halka zincirleme dizime sahiptir. Halka zincirleme dizim DLR ile bir daireye bağlanır. Bu seçenekle, tek bir bağlantının kopması durumunda bile Ethernet/IP ağlarına devamlı bir bağlantı mevcuttur.

  CD_582+FS, hareketli eksenlerde operasyon durumunda bile preset (referanslama) ayarlama kabiliyetine sahiptir. İletişim CIPsafety aracılığıyla güvenli bir bağlantı uyuşmasıyla sağlanır. CD_582+FS CT17 uyarınca ODVA protokol şartları uyarınca en yeni revizyon gereksinimlerini kapsar.

  CD_582+FS, güncel temel ve uygulama standartlarına uygun olarak, standart 58 mm gövdeli şaft enkoderlerinin kullanıldığı her yerde eksene, sistem modülüne veya güvenlik fonksiyonlu makinelere uygulanabilir. CD_582+FS kısacası fonksiyonel olmayan güvenli CE_582 ve CM_582 serilerinin uygulanabildiği her konuma uygundur. CD_582+FS ile güvenlik otomasyonu montaj alanı sorunu olmaktan çıkmıştır.

  Daha fazla bilgi için kataloğumuza bakabilirsiniz.

   press article including photograph