• ÜNİVERSA İÇ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Cemal Gürsel Cad. No:11 Kat:7 KARŞIYAKA - İZMİR

    0(232) 382 2314
    0(232) 382 2324
    0 (534) 915 92 73
  info@universa.com.tr www.universa.com.tr
 • Denizcilik uygulamaları için onaylı lineer enkoder

  Üçlü yedekli lineer enkoder serisi LMR70-A, açık deniz uygulamaları için artık onaylıdır.

  TR-Electronic’in çift veya üçlü yedekli mutlak lineer enkoder serisi LMR70, uzun yıllardır özellikle zor ortamlarda hizmetlerini güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu ölçüm sisteminde aynı anda 3 sensör elemanı çalışmaktadır. Her birinin besleme voltajı ve sinyal çıkışı ile kendi bağlantısı vardır, güç kaynağı ünitesinden sensör kablosu ve alıcı bobin üzerinden çıkış sürücüsüne kadar, her şey üç defa kurulur. Üç sistemin her biri ayrı ayrı çalışır. Birkaç sistem aynı anda aktifse, birbirlerini engellememek için senkronize olurlar.

  Bu özellik, ölçüm sistemlerini ayrı ayrı çalıştırmayı veya çapraz karşılaştırma veya “3’te 2” değerlendirmesi ile güvenilirliği artırmayı kullanıcıya bırakır. Ölçülen değerler, kanıtlanmış ve sağlam analog arayüz aracılığıyla çıkarılır, böylelikle 4..20mA akım olarak aktarım, özellikle kapsamlı sistemler için daha fazla avantaj sağlar.

  Bu son derece güvenilir ölçüm sistemleri artık denizcilik uygulamaları için onaylanmış bir versiyonda da mevcuttur. Det Norske Veritas ve Germanischer Lloyd’un birleşmesiyle ortaya çıkan DNV-GL Grubu, denizcilik uygulamalarının belgelendirilmesinde dünya lideridir. DNV-GL cihazları test etmiş olup gemiler, açık deniz sistemleri, yüksek hızlı ve hafif tekneler için kullanımlarını onaylamıştır. LMR70-A ölçüm sistemleri, hidrolik silindirlere doğrudan kurulum için uygundur;  gövdesi  400 bar’a kadar sürekli basınç için tasarlanmış olup 600 bar’a kadar tepe basınç noktasına dayanabilmektedir.

  Özellikle yüzer vinçler, kablo döşeme gemileri veya rüzgar santrali bakım gemileri gibi denizcilik özel makine yapımı, manyetostriksiyon ile ölçülen değerlerin temassız kayıtlarının güvenilirliğinden ve tekrarlanabilirliğinden faydalanmaktadır. Şuan mevcut olan sertifikası  ile bu uygulamalarda sorunsuz kullanımı mümkündür. Ayrıca hidrolik dümen tahriklerinde konum geri bildirimi gibi uygulamalarda kullanımı uygundur.

  Ölçüm sistemleri, 1,25 m’ye kadar lineer hareketleri ölçme kabiliyetine sahip olup, sensör uzunluğu adım adım seçilebilir. LMR70 serisi linear enkoderler,  isteğe bağlı olarak ikili veya üçlü ölçüm sistemi ile üretilebilir.

  SSI Arayüz İle Üçlü Yedek Ölçüm Sistemi