• ÜNİVERSA İÇ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Cemal Gürsel Cad. No:11 Kat:7 KARŞIYAKA - İZMİR

    0(232) 382 2314
    0(232) 382 2324
    0 (534) 915 92 73
  info@universa.com.tr www.universa.com.tr
 • Tek Gövdede İki Enkoder

  CAN arayüzüne sahip yedeklenebilir mutlak enkoder

  Makinelerin ve sistemlerin güvenilirliği, bulunabilirliği ve güvenliği için gereksinimler artmaktadır. Kullanıcılar, makine, sistem ve kontrol teknolojisi tasarımı uygulamalarına uyarlanmış stratejilerle gereksinimlerini karşılamaktadırlar. TR-Electronic kendine teknik olarak yüksek kaliteli çözümlerle çok çeşitli yapı ve stratejileri destekleme hedefini belirlemiştir. SIL/PLe sertifikalı sensör çözümlerine ek olarak, tasarımlarda diğer güvenlik konseptlerine izin veren yedekli modellere de sahiptir.

  CR_582 CANopen, 58 mm çapında tek gövdede iki enkoderin bulunduğu tek bir enkoderdir. Bu enkoder içerisinde, asıl değerlerini iki farklı şekilde işleyen CAN denetleyicisine aktaran iki tek dönüşlü ve çok dönüşlü algı mekanizması çalışmaktadır. Bu iki sistem birbirinden bağımsız olarak çalışır. Bu iki enkoder, CANopen ağıyla bağlantı kurabilmek üzere tek şaft ve tek bağlantı teknolojisini kullanır. Devir içindeki konum 13 bit görülür, standart konfigürasyonda ise kesin olarak 4096 devir tespit edilir.

  CANbus’ta CR_582, iki farklı giriş elemanı (2 IDs) olarak tanımlanır. İlk CAN denetleyicisinin giriş elemanı, diğer CANopen cihazlarında olduğu gibi enkoderdeki donanım anahtarlarıyla ayarlanır. İkinci denetleyicinin adresi sabit bir offsete sahiptir. İki dâhili enkoder sisteminin her birinin dişlileri bağımsız olarak programlanabilir. Rasyonel dişli faktörleri mevcuttur. Yani, dönen eksenler bile yuvarlama hatası olmaksızın taranabilir. Ayrıca iki enkoder sistemi farklı şekilde referanslanabilir(sıfırlanabilir).

  Tarama teknolojisi farklı tekniklerle tasarlanmıştır. Bu, olası bir hatanın her iki sistemde aynı anda arızaya neden olma olasılığını azaltır. Analiz sırasında belirlenen CCF için karakteristik değer 80’dir ve böylelikle ortak bir nedenden dolayı arızalardan kaçınma gereksinimlerini aşar.

  Kullanıcı artık bağımsız olarak belirlenen ve iletilen kontrol sistemindeki değerleri, kullanılabilirlik, güvenlik ve teşhis kapsamı açısından ölçüm değerlendirmesi yapma özgürlüğüne sahiptir. CR_582 CANopen, mekanik olarak, 2. nesil mutlak rotatif enkoderlerde TR-Electronic tarafından sağlanan çözümleri sağlar. Milli(solid) ve kör(blind) şaftların yanı sıra, radyal ve eksenel bağlantı arasında bir seçim yapmak da mümkündür. CR_582 CANopen böylece bireysel müşteri gereksinimleri için standart portföyde, alternatif çözüm seçenekleri sunar.

   

  Daha fazla bilgi için kataloğumuzu ziyaret ediniz.

   press article including photograph