• ÜNİVERSA İÇ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Cemal Gürsel Cad. No:11 Kat:7 KARŞIYAKA - İZMİR

    0(232) 382 2314
    0(232) 382 2324
    0 (534) 915 92 73
  info@universa.com.tr www.universa.com.tr
 • Endüstriyel Ethernet’e temassız, kapalı döngü özellikli, sorunsuz bir erişim

  PROFINET’e doğrudan entegrasyon için lazerle mutlak konum ölçümü

  TR-Electronic LE25 serisi lazer ölçüm sistemleri, hareket eden cisimlerin konumlarını  konum kontrol döngü sistemleri için geri bildirim sağlayacak şekilde ölçüm yapma özelliğine sahiptir. TR-Electronic LE25 serisi lazer ölçüm sistemleri, orta büyüklükteki yüksek raflı depolardaki yatay eksenleri 50 metre ölçüm uzunluğuna sahip çeşitleriyle kolayca ölçebilir. Ürünlerimiz, kısa ölçüm döngülerinde reflektör kullanarak optik yardımcılara ihtiyaç duymadan yansımaları hizalayabilmektedir. Bu özellik sayesinde lazer, sürekli çalışmasına rağmen sorunsuz olarak ikinci seviye lazer koruma sınıfında kalır. Görünür kırmızı led ışıklı lazeri sayesinde devreye alma ve ayarlama aşamalarında ekipmansız kolaylık sağlar. Her ölçüm döngüsünde mutlak bir konum değeri belirlendiğinden, sensör sistemi ile reflektör arasındaki bağıl hız neredeyse sınırlandırılmamıştır. Yüksek raflı depolardaki veya benzer lojistik uygulamalarındaki hızlar LE 25 serisi için zorluk teşkil etmemektedir.

  TR-Electronic LE25 serisi, PROFINET’e doğrudan bağlanabilme özelliği sayesinde kontrol sisteminin performans gereksinimlerini güvenilir bir şekilde sağlayan hızlı veri aktarımını sağlayabilmektedir. Böylece kontrol döngüsü doğrudan otomasyon sistemi yoluyla kapatılabilme özelliğine sahip olmaktadır.  Bu özellikte işletme mühendislerine aksamların mekansal düzenlenmesinde daha fazla esneklik sağlamakta olup LE25 ile çevirici arasında SSI bağlantısına gerek duyulmamaktadır. LE200’e kıyasla azaltılmış cihaz kütlesi, özellikle hareketli sensörleri içeren uygulama alanlarında sistemin toplam kütlesinde azalmaya sebep olmasından ötürü kullanımında olumlu etkiye sahip olmaktadır.

  TR-Electronic, PROFIBUS kullanıcıları kuruluşunun sertifikası ile en yüksek uygunluk sınıfı olan c sınıf özelliğini ve eş zamanlı olarak gerçek zamanlı çalışmaya uygunluk özelliğini belgelemektedir. LE25 cihazları tamamen PROFINET üzerinden programlanabilmektedir. LE25 serisi EtherCAT, Ethernet / IP ve IO-Link arayüz seçenekleri ile ek tanımlamalar sağlayarak Endüstri.4 uygulamaları için mükemmel bir uygunlukta olmaktadır.

   

  Daha fazla bilgi için kataloğumuzu ziyaret ediniz.

   press article including photograph