Kompakt Dış Rulman Modülü

Zincir veya kayış tahrikli sistemlerde 58mm gövdede güvenli çözüm

Kompakt ve sağlam tasarımları sayesinde TR-Electronic’in mutlak rotatif enkoderleri, titreşim ve şok gibi mekanik darbelere karşı zaten oldukça dayanıklıdır.

Enkoder milini tahrik için bazen zincirler ve dişli kayışlar kullanılır. Yeni nesil 582 serisi enkoderlerimizin çift bilyalı modelleri bile yalnızca sınırlı ölçüde bu tahrik sistemine uygundur.

Yeni dıştan takmalı rulman modülü, standart enkoder miline kıyasla şaft kuvvetlerine on kat daha dirençlidir. Bu, zincir ve dişli kayış tahriklerinin ve hatta ağır sürtünmeli tekerleklerin daha fazla sorun olmayacağı anlamına gelir.

Dıştan takmalı rulman modülü ve modüler rotatif enkoder serisi 582 optimum şekilde eşleştirilmiştir. Kullanıcı için avantaj: Enkoder sadece 35 mm daha uzar, çap 58 mm’de kalır. Bu nedenle, yeni bir dıştan takmalı rulmana sahip C__582 enkoderler, TR’de artan şaft kuvvetleri için şu anda en kompakt çözümdür. Montaj arabirimi, servo kelepçelerle sabitlenebilen veya mevcut iki delikle sabitlenebilen 36 mm (“sıkıştırma flanşı”) çapında bir merkezleme bileziğine sahip standart bir flanştır. Milin çapı 10 mm’dir, uygun bir paralel kama ile tedarik edilir ve bir ön dişe sahiptir. Opsiyonel olarak 50 mm merkezleme bileziği (“servo flanş”) da mevcuttur.

Mil tahriki tamamen birebirdir. Bu, aynı dış rulmanın, sensörün SIL veya PL değerinde herhangi bir azalma olmaksızın, işlevsel olarak CD_582 safety enkoderler için bir seçenek olarak mevcut olduğu anlamına gelir.

Dıştan takmalı rulman rotatif enkoder ile birlikte sipariş edilir ve teslimat sırasında sensör ile yapısal bir ünite oluşturur: Lojistik ve montaj için kullanıma hazır bir bileşen olarak gelir.

  • C__582 enkoderler ile mükemmel uyum
  • Enkoder milinin X ve Y eksenlerine uygulanan kuvvetlere 10 kata kadar daha fazla dayanıklılık
  • 58 mm gövde çapı korunur
  • Sensör boyu yalnızca 35 mm daha uzar
  • Standart ve Safety SIL enkoderlere uyumluluk
  • Rotatif enkoderli bir ünite olarak kullanıma hazır olarak teslim edilir

Dıştan takmalı rulmanın Teknik Verileri.

Rulmanla kullanılabilecek Rotatif enkoderler.

Fotoğraflı makale.