Küçük Aparat, Büyük Çözüm

Konnektör adaptörü ile uyumlu bağlantı imkanı

TR-Electronic müşterileri seçtikleri çözümlerin dayanıklılığını tam anlamıyla bilirler. Bu, hem endüstride son derece sağlam sensörlerin kullanımı hem de yıllar sonra bile işlevsel olarak uyumlu değiştirme çözümleri elde etme olasılığı için geçerlidir. İlk olarak 58mm endüstriyel standart rotatif enkoderler, M8 güç kaynağı bağlantılarıyla donatıldı.
Endüstride yaygın olarak kullanılan M12 konnektörü artık burada da kullanılmaya başlandı. M12 konnektörlerin büyük avantajları şunlardır: önceden monte edilmiş kabloların üreticiden bağımsız olarak mevcudiyeti ve konnektörleri sahada monte etme imkanı. Bu nedenle TR’nin son nesil mutlak rotatif enkoderleri hem bus hem besleme bağlantıları için M12 konektörlerle donatıldı. Bu aynı zamanda 27 mm (CEH80) veya 50 mm (CEH110) çapında boş(hollow) millere sahip mutlak rotatif enkoderler için de geçerlidir.
Ancak, M8 beslemeli ilk nesil kablo tesisatlarının mevcut olduğu bir sistemde durum ne olacak?
Aksesuar yelpazesinden küçük bir yardımcı aparat, bağlantı sorunlarını ergonomik bir şekilde çözer: Bir taraftan bir M8 konnektörü besleme gerilimini alır ve diğer tarafta pin uyumlu M12 aracılığıyla son nesil rotatif enkodere iletir.
Geleneksel bir Profibus veya PROFINET, Ethernet/IP, EtherCAT, Powerlink enkoder olması hiç sorun değil. Mekanik olarak sağlam adaptör, enkoder kısmında kurulu M12 konnektörü ve M8 ile besleme hatlarını güvenilir bir şekilde bağlar.

• M8’den M12 beslemesine alet kullanmadan uyarlama
• Son nesil enkoderler ile birlikte mevcut eski kablo setlerinin kullanımı
• Mekanik açıdan güvenilir bağlantı çözümü
• Yedek parça ve yenileme için faydalı yardımcı
• C__582’nin C__58’in (1. nesil) yerini alacağı tüm uygulamalar için kullanılabilirlik
• Ayrıca CEH80 ve CEH110’dan CEH802 ve CEH1102’ye geçiş için kullanılabilirlik

https://youtu.be/oVzIal38na0