LMRS27 Serbest arayüz seçimi ile mutlak konum ölçümü

TR-Electronic’ten modüler lineer-mutlak konum ölçüm sistemi LMRS27

Manyetostriksiyona dayalı temassız, aşınmasız ölçüm sistemleri genellikle lineer hareketlerin mutlak konum ölçümü için kullanılır. Sıkı, basınca dayanıklı sensör boruları, hidrolik silindirlere kuruluma izin verir ve bu nedenle hareketi ölçmek için güvenilir bir seçenektir. Örnek olarak bu şekilde donatılmış silindirler, otomasyon teknolojisi ile operatörü destekleyen iş makinelerinde kullanılmaktadır. Yeni LMRS27 cihaz serisi ile TR-Electronic, yeni bir kompakt ölçüm sistemleri sınıfı yaratır ve endüstriyel kullanım için “tüm” önemli arayüzleri sunma yeteneğine sadık kalır.

Sistem bunun için modüler bir yapıya sahiptir: Aynı anda 3 adede kadar mıknatısın konumu, 25 mm çapındaki küçük sensör kafası hemen hemen her yere monte edilebilen sensör elemanı ile kaydedilir. Ölçeklendirme ve kontrolör ile iletişim, gerçek sensörden ayrı olarak monte edilen bir arayüz modülü tarafından yapılır. Sensör ve arayüz modülü arasındaki kablo 2 veya 5 m uzunluğundadır, teknik olarak daha uzun bağlantılar mümkündür. Bu, erişilemeyen hidrolik silindirlere de ulaşılabileceği anlamına gelir. Kullanıcı arayüz modüllerini seçmekte özgürdür: Monte edilmiş bir sensör LMRS27 serisinin tüm arayüz modülleriyle birleştirilebilir. Bu, özellikle seri bileşenlerin donatıcıları için tedarikte büyük avantajlar sağlar. Sensör elemanı silindir içinde yerleşik olarak teslim edilir, kullanıcılar uygulamalarının kontrol ortamına uygun arayüz modüllerini seçerler. PROFINET, Ethercat, Ethernet / IP ve Ethernet Powerlink gibi mevcut Endüstriyel Ethernet çeşitlerinin yanı sıra PROFIBUS ve CANopen gibi geleneksel alan busları ve SSI gibi arayüzler elbette mevcuttur.

Kullanıcı, tipik olarak 0,01 mm’lik bir çözünürlükle kaydedilen ve çıkışı alınan 4 m’ye kadar olan aralıkta istenen ölçüm uzunluğunu seçer.

Çözünürlük daha düşük olarak tercih edilebildiğinde, LMRB27 aynı sensör kafasına sahip bir arayüz modülü olmadan da çalışan bir ölçüm sistemidir. Ölçülen değer, doğrudan bir akım veya voltaj analog sinyali olarak veya IO-Link protokolü olarak verilir. Bu durum, LMR_27 ailesini, lineer hareketleri aşınmasız olarak ölçmek için TR-Electronic’in en kompakt çözümü haline getirir.