Tam sertifikalı tek kablolu çözüm

EtherCAT-P ile mutlak rotatif enkoder

ETG (EtherCAT Technology Group), TR-Electronic’in EtherCAT-P’li yeni neslinin mutlak rotatif enkoderlerinin gerekli tüm standartları karşıladığını onaylıyor.

Bu, yenilikçi tek kablo çözüm, 58 mm endüstri standardının yanı sıra 80 ve 110 mm boyutlarında mevcut olan rotatif enkoderler için de mevcuttur.

TR-Electronic, mutlak enkoderler için piyasadaki en geniş arabirim seçimini tüm mekanik varyantlar için sunar: 6 ila 12 mm arası masif solid şaftlar, Anglo-Sakson pazarı için inç bazlı boyutlarda 8 ila 15 mm arası slip-on ve boş miller ve ayrıca 50 mm’ye kadar milleri barındıran daha büyük boş mil varyantları.

Rotatif enkoder, günlük endüstriyel kullanımın tipik zorluklarına kolayca dayanabilen özel olarak kodlanmış bir M8 konektöre sahiptir. Bu özel olarak kodlanmış konektörler sayesinde yanlış bağlantılar önlenir. Entegre konektörlü özel kablolar, kompakt makinelere sahip uygulamalar için mükemmel bir çözümdür. M8 konektörleri çok dar rondelalara sığar ve küçük bir genel kablo profilinde kullanım imkânı sağlar.

Kontrol konfigürasyonuna bağlı olarak, disconnection ve connection çalışma sırasında da mümkündür (“Hot Plug”). Bu, kontrol yazılımına dokunmadan gerekli fonksiyonel modüllerin ihtiyaçlara göre monte edildiği ve ağlara bağlandığı esnek sistem ve makine konseptleri olasılığını sağlar. TR’nin mutlak enkoderleri, sayaçlar ve bataryalar olmadan gerçek mutlak mimariden de yararlanır: kontrolöre bağlantı olmadan bile, rotatif enkoder her konum değişikliğini algılar. Makine modülü yeniden bağlanırsa, izlenen makine parçasının gerçek konum değeri, herhangi bir hareket referansı gerekmeden hemen kontrolörde görülür.

 

  • En yeni neslin tüm mutlak rotatif enkoderleri için EtherCAT-P arayüzü
  • 58 mm gövdede, solid şaft, kör şaft ve boş şaft
  • 80 mm gövdede, 27 mm’ye kadar boş şaft
  • 110 mm gövdede, 50 mm’ye kadar boş şaft
  • Gerçek mutlak rotatif enkoder, konum değişiklikleri güç kaynağı olmasa bile kaydeder.
  • ultra kompakt bağlantı sistemi
  • Tek kablo çözümü