Uluslararası patlama koruması (IECEx sertifikalı sensörler)

TR-Electronic, uzun yıllardır dijital açı ve yer değiştirme ölçümü konusunda edindiği tecrübeyi pazara uygun ürünlere dönüştürüyor. TR, müşterilerin ve pazarların gereksinimlerini tanımak ve bunları uygun işletme kaynaklarına dönüştürmek için gerekli becerilere sahiptir. Özellikle ortam koşulları olumsuz ve hatta tehlikeli hale geldiğinde, müşteriler ve kullanıcılar, işlerini güvenilir ve emniyetli bir şekilde yapmak için seçtikleri ekipmana güvenebilmelidir. Bu amaçla TR-Electronic, Zone 1 (patlayıcı gazlar) ve Zone 21 (patlayıcı tozlar) için bir dizi rotatif enkoder geliştirmiş ve bunları sertifikalandırmıştır.
TR-Electronic’in patlamaya karşı korumalı ekipmanı artık uluslararası standartlara uygun bir IECEx sertifikası da aldı. Bu, uluslararası pazarlara erişimi çok daha kolay hale getirir. Özellikle Avrupa’daki makine ve sistem üreticileri ürünlerini AB dışı pazarlara ihraç ederken, uluslararası sertifikalı bileşenler yerel kabulü kolaylaştırır. Hedef pazarlardaki sistem operatörleri ve sistem kurulumcuları da onaylanmış ürünlere doğrudan erişimden yararlanır.
Zone 1/21’de kullanım için varyasyonlar, tüm ölçüm sistemlerinden temin edilebilir. En basit ölçüm sistemleri, sürüme bağlı olarak çözünürlüğün daha sonra programlanabildiği incremental enkoderlerdir. Ayrıca, patlama korumasını SIL3 / PLe sertifikalı, güvenli konum belirleme ile safety mutlak rotatif enkoderler de vardır – Sensörlerimiz ve enkoderlerimizde patlamaya dayanıklılığı güvenlik sertifikasyonlarıyla birleştiren ilk ve tek marka olmanın gururunu yaşıyoruz.