En yeni enkoder profili V4.2 ile kompakt endüstriyel standart: TR Electronic PROFINET enkoder

TR Electronic tarafından üretilen ikinci nesil PROFINET enkoderler, PI tarafından yayınlanan en son enkoder profili V4.2’yi destekler. RT uygulamalarına ek olarak, enkoderlerimiz bir Eşzamanlı Mod Uygulaması dahil olmak üzere IRT’yi (eşzamanlı gerçek zamanlı için) de destekler. Ağın topolojisinin uygun bir konfigürasyonu (örneğin TIA Portal’da), enkoderin kolay devreye alınmasını ve değiştirilmesini garanti eder. Hızlı başlatma ve ortam yedekliliği protokolü, sırasıyla, işletime alma için minimum başlatma süresi veya yüksek düzeyde makine kullanılabilirliği sağlar.
Enkoder üzerinde bulunan opsiyonel bir reset anahtarı ile fabrika ayarlarına sıfırlama mümkündür.

TR’nin mutlak rotatif enkoderler, ek bir ikincil arayüz ile donatılabilir, örn. SSI, INC. Enkoderler, kapalı döner eksenlerin tam tespiti için hemen hemen tüm dişli kutusu faktörlerinin yeniden üretimi için kesirli dişli kutusu parametreleri (numerator/ denominator) sağlar. Mutlak ayarlamalar (“ön ayar” veya “ofset ayarı” olarak da adlandırılır), sistem çevrimsel işletimdeyken bile kontrol çevrimi ile senkron olarak yapılabilir.

TR’nin ikinci nesil PROFINET enkoderleri, çok çeşitli şaft ve flanş versiyonlarında mevcuttur. Ayrıca, arayüz bağlantısı hem eksenel hem de radyal yönlerde seçilebilir.